Munkácsy Mihály Általános Iskola 2005-ben, 2007-ben és 2010-ben ÖKOISKOLA címet nyert,
a 2011/2012-es tanévben elnyerte az ÖRÖKÖS ÖKOISKOLA címet.

Intézményünk alapdokumentumai - pedagógiai programja és helyi tanterve - kiemelten képviselik a fenntarthatóságra nevelés célkitűzéseit. Az ökoiskolai munkacsoport és a diákönkormányzat tervező, szervező munkája segíti a célok megvalósulását. A munkaközösségek munkatervei, a pedagógusok tanmenetei kapcsolódnak az ökoiskolai munkatervhez. Pedagógiai gyakorlatunkat mind a tanórákon, mind a tanórán kívüli tevékenységekben a fenntarthatóság pedagógiája jellemzi. Az intézmény arculata, dekorációja, belső és külső környezete összhangban van célkitűzéseinkkel. Szoros kapcsolatot ápolunk közoktatási intézményekkel, civil szervezetekkel, szülői közösségekkel céljaink megvalósításában Részt veszünk településünk helyi környezetvédelmi programjának megvalósításában. (lásd honlap: dokumentumaink, pedagógiai program, Ökosuli, diákönkormányzat)
A teljes tanulóközösséget érintő programjaink a szeptemberi Mobilitás heti rendezvények sokasága és a Mihály-napi vásár, októberben az állatok világnapja, az őszi és tavaszi papírgyűjtések, novemberben a Katalin-napi vásár, decemberben az adventi ünnepkör hagyományai mellett a Míves vásárunk, a farsang, a tavaszi madarak és fák napja és a tanév végi kirándulások, táborok. (lásd honlap: éves munkaterveink, Galéria, Ökosuli)
Alsó tagozaton a megismerem - megszeretem - megvédem útját járva a tanulókhoz közel álló, tapasztalatszerzésen alapuló munka folyik. Az egész napos iskolai nevelés szervezeti kerete lehetővé teszi a rugalmas, korosztályhoz illő programok szervezését. Tanórákon projektek készülnek, növényeket, állatokat ismernek meg így diákjaink. Séták, kirándulások keretében szereznek közvetlen tapasztalatot természeti és épített környezetünkről. Az iskolai tanösvény megismerése után a környező parkokat, épületeket, intézményeket keresik fel a tanulók, majd a kör tágul és bővül: Székesfehérvár, a megye és a főváros nevezetességeivel is megismerkednek a tanulók a 4 év során. (lásd: honlap pedagógiai program, Galéria, Ökosuli, osztálylapok)
A felső tagozaton a tantárgyi témákban hangsúlyosan szerepel a fenntarthatóságra nevelés. A szakórákon túl osztályfőnöki órákon, szakkörökön, projektek keretében, kirándulások alkalmával jutnak el a tanulók az ismereteken át az érzelmi azonosuláshoz is. Versenyeken, vetélkedőkön vesznek részt, gyarapítva tudásunkat, képviselve értékeinket. (lásd honlap: pedagógiai program, Galéria, Ökosuli, osztálylapok)
„A környezetkímélő magatartás egyéni és közösségi szinten is legyen a tanulók életvitelét meghatározó erkölcsi alapelv, mely aktív tevékenységben, cselekedetekben is megjelenik.”- szól Pedagógiai programunk. Évente több alkalommal projektnapokat és projektheteket szervezünk. Ősszel a Mobilitás hét eseményei, tavasszal a Víz világnapjához kapcsolódó rendezvénysorozat sokszínű programjai segítik, hogy élményeken, tevékenységeken keresztül motiváltak legyenek tanítványaink. Aktivitás, problémaérzékenység, nyitottság, a fenntarthatóság problémái iránti érdeklődés jellemzi diákjainkat.